24.10.2018 07:23 PM

Anunț de ultima ora de la ANAF! Toți cei care locuiesc in chirie sunt vizați!

Anunț de ultima ora de la ANAF! Toți cei care locuiesc in chirie sunt vizați!

Noua propunere s-ar putea sa nu fie pe placul celor care stau in chirie. ANAF i-a luat in vizor pe chiriași, dar și pe proprirtarii care iși inchiriaza apartamentele fara contract. SUA este.. citeste mai mult..
Sursa: Evenimentul zilei

Tags: anaf   chirie  
Ce se va intampla cu ANAF de anul viitor. Anunțul facut de Teodorovici
15.11.2018 09:03 PM

Ce se va intampla cu ANAF de anul viitor. Anunțul facut de Teodorovici

Ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici, a declarat ca un pachet de masuri va fi adoptat de ANAF care prevede o colectare mai buna a TVA și a altor taxe. Cele mai BUNE

Lovitura de la ANAF. Au inceput raziile. Peste 40.000 de mașini, verificate
13.11.2018 05:03 PM

Lovitura de la ANAF. Au inceput raziile. Peste 40.000 de mașini, verificate

Inspectorii Direcției Generale Antifrauda Fiscala din cadrul ANAF au oprit și verificat in trafic 43.794 de autovehicule. Amenzile au fost de aproape de 500.000 de

CUTREMUR fara precedent la ANAF: Anunțul facut de Teodorovici!
12.11.2018 08:23 AM

CUTREMUR fara precedent la ANAF: Anunțul facut de Teodorovici!

Teodorovici a anunțat dezastrul de la ANAF: Mii de posturi vor fi desființate. Mai mult decat atat, vor disparea și funcții de conducere. VIAȚA oamenilor sta

ANAF a inceput RAZBOIUL FINAL cu romanii. Așteapta-te sa primești acasa DOCUMENTUL
10.11.2018 06:43 PM

ANAF a inceput RAZBOIUL FINAL cu romanii. Așteapta-te sa primești acasa DOCUMENTUL

ANAF a inceput sa trimita contribuabililor romani deciziile de impunere anuala, pentru ultima data, a declarat la Antena 3 ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici. A

ANAF continua 'haituiala' mirilor! Ce amenzi uriașe s-au dat și la cat se ridica prejudiciul
09.11.2018 01:23 PM

ANAF continua 'haituiala' mirilor! Ce amenzi uriașe s-au dat și la cat se ridica prejudiciul

ANAF continua marea haituala. Deși ministrul de Finanțe, Eugen Teodorovici, s-a declarat total impotriva acestei acțiuni, Fiscul a continuat acțiunea și a dat amenzi

EXCLUSIV E jale! ANAF a dat navala aeste zeci de romani. S-au trimis deja SRISORILE! Ce poți face ca sa scapi
05.11.2018 05:03 PM

EXCLUSIV E jale! ANAF a dat navala aeste zeci de romani. S-au trimis deja SRISORILE! Ce poți face ca sa scapi

EXCLUSIV Eroare de proporții. Zeci de mii de romani au primit scrisori de la ANAF. Sunt obligați sa plateasca sume colosale BUCUREȘTENII, LOVIȚI

CUTREMUR la ANAF: Anunțul facut de Teodorovici!
05.11.2018 10:43 AM

CUTREMUR la ANAF: Anunțul facut de Teodorovici!

Urmeaza o saptamana de foc la ANAF, care ar putea sa se termine cu demiteri la varful instituției. Ce zodii au șanse sa se certe saptamana aceasta.

ANAF poate recalcula de la 1 iunie impozitul platit de cei care reziliaza contractele de chirie
27.05.2015 01:01 PM

ANAF poate recalcula de la 1 iunie impozitul platit de cei care reziliaza contractele de chirie

"In cazul rezilierii, in cursul anului fiscal 2015, a contractelor incheiate intre parti, in care chiria reprezinta echivalentul in lei al unei sume in valuta, incepand cu 1 iunie...