11.04.2016 03:41 PM

ARACO: Romanii construiesc tuneluri si cai ferate in Germania, dar in tara sunt dati la o parte cu brutalitate de straini. ”Infrastructura trebuie con­struita de firme romanesti, nu de cele straine, pentru ca sa existe un impact real si in eco­nomie”

ARACO: Romanii construiesc tuneluri si cai ferate in Germania, dar in tara sunt dati la o parte cu brutalitate de straini. ”Infrastructura trebuie con­struita de firme romanesti, nu de cele straine, pentru ca sa existe un impact real si in eco­nomie”

„Faptul ca au fost dati la o parte cu brutalitate constructorii romani de catre cei straini, preturile au crescut la constructii cu cel putin 70-80%. Polonia a avansat mult si datorita faptului ca au propriul lor program de constructii, nu pentru ca ar avea tehnologie mai buna. Fara construc­tori locali si lucrand cu americani, nemti si fran­cezi, Romania nu-si va reveni“, a spus Alexan­dru Do­bre. El a subli­niat ca daca inainte de 1989 inginerii ro­mani proiec­tau de la.. citeste mai mult..
Sursa: Mediafax

Tags: romanii   dati   brutalitate  
S-a decis acum. Fara limita la contribuția pentru PENSII. Toți romanii sunt afectați
19.11.2018 01:03 PM

S-a decis acum. Fara limita la contribuția pentru PENSII. Toți romanii sunt afectați

S-a decis acum. Fara limita la contribuția pentru PENSII. Toți romanii sunt afectați Florin Busuioc a RUPT

Veste BOMBA despre PENSII: Romanii trebuie sa faca asta REPEDE! Mai au foarte PUȚIN timp!
07.11.2018 05:23 AM

Veste BOMBA despre PENSII: Romanii trebuie sa faca asta REPEDE! Mai au foarte PUȚIN timp!

Romanii mai au foarte putin timp la dispozitie pentru a-si cumpara vechime pentru pensie. Centenar. Romania trece „printr-o criza politica si culturala”. Semnalul

O TARA BOGATA din Europa isi deschide GRANIȚELE: Romanii vor putea pleca SA FACA BANI!
01.11.2018 02:23 PM

O TARA BOGATA din Europa isi deschide GRANIȚELE: Romanii vor putea pleca SA FACA BANI!

Veste buna pentru romanii care vor sa plece sa munceasca in salarii mult mai mari in Europa. GREVA care AFECTEAZA orice utilizator de

Atat de puțin mai avem! Cand vor ajunge romanii ca francezii, italienii sau spaniolii! Datele oficiale sunt HALUCINANTE!
23.10.2018 10:03 PM

Atat de puțin mai avem! Cand vor ajunge romanii ca francezii, italienii sau spaniolii! Datele oficiale sunt HALUCINANTE!

Atat de puțin mai avem! Cand vor ajunge romanii ca francezii, italienii sau spaniolii! Datele oficiale sunt HALUCINANTE! Ah,

Semnele crizei. Romanii nu se mai ating da casele noi. Disperare in piața imobiliara
23.10.2018 08:03 PM

Semnele crizei. Romanii nu se mai ating da casele noi. Disperare in piața imobiliara

Semnele crizei. Romanii nu se mai ating da casele noi. Disperare in piața imobiliara Ah, iuiu-iuiu, cand ANAF iți baga

Legea care va afecta toți romanii din strainatate. Romania va fi amendata de UE daca nu o aplica