13.10.2008 08:46 PM

Banca Regala a Scotiei, care detine ABN Amro, a fost nationalizata de guvernul britanic

Banca Regala a Scotiei, care detine ABN Amro, a fost nationalizata de guvernul britanic

Banca Regala a Scotiei, care detine in Romania banca ABN Amro, a fost nationalizata de guvernul britanic. RBS este una dintre primele trei institutii financiare, recapitalizate de guvernul de la Londra. Acesta va pompa 37 de miliarde de lire sterline, in cele trei banci: RBS, HBOS si Lloyds TSB. Banca Barclays, care se afla si ea initial pe lista guvernului,.. citeste mai mult..
Sursa: Realitatea.net

Tags: banca   regala   scotiei  
AMENDA usturatoare! Banca franceza care deține BRD este buna de plata
19.11.2018 11:03 PM

AMENDA usturatoare! Banca franceza care deține BRD este buna de plata

Banca franceza de investitii Societe Generale, care deține BRD in Romania, a acceptat sa plateasca o amenda usturatoare in Statele Unite ale

Romanii afectați de un nou val de inflație. Banca Naționala a Romaniei știe care va fi inflația anul viitor
13.11.2018 05:23 PM

Romanii afectați de un nou val de inflație. Banca Naționala a Romaniei știe care va fi inflația anul viitor

La sfarșitul anului 2019 Banca Naționala a Romaniei previzioneaza ca rata inflației va fi de 2,9% și de 3,1% la finele trimestrului III din 2020. Astfel, in discutiile privind...

Premiera absoluta. O banca iși inchide toate casieriile pana la finalul lui octombrie. Ce soluții ofera celor 1 milion de clienți
24.09.2018 05:43 PM

Premiera absoluta. O banca iși inchide toate casieriile pana la finalul lui octombrie. Ce soluții ofera celor 1 milion de clienți

Premiera absoluta. O banca iși inchide toate casieriile pana la finalul lui octombrie. Ce soluții ofera celor 1 milion de clienți BOMBA zilei vine din

EXCLUSIV. Bomba in sistemul financiar. Se vinde o banca mare din Romania. Cumparator-surpriza
16.09.2018 03:43 PM

EXCLUSIV. Bomba in sistemul financiar. Se vinde o banca mare din Romania. Cumparator-surpriza

EXCLUSIV. Bomba in sistemul financiar. Se vinde o banca mare din Romania. Cumparator-surpriza Ne-am RAZBUNAT pe TRAIAN, dupa aproape DOUA MILENII! Italia se REVOLTA.

O noua banca apare in Romania. Este prima de acest fel!
13.09.2018 04:43 PM

O noua banca apare in Romania. Este prima de acest fel!

O noua banca apare in Romania. Este prima de acest fel! Se naște un RAZBOI intre IOHANNIS și TOADER? Declarația

Incredibil. 30.000 de oameni iau imprumut de la FMI ca sa iși salveze banca!
07.09.2018 04:43 PM

Incredibil. 30.000 de oameni iau imprumut de la FMI ca sa iși salveze banca!

Incredibil. 30.000 de oameni iau imprumut de la FMI ca sa iși salveze banca! Dancila neaga existența RAZBOIULUI dintre

E OFICIAL. Persoanele care au CREDITE la aceasta banca primesc o veste ULUITOARE.
09.08.2018 06:46 PM

E OFICIAL. Persoanele care au CREDITE la aceasta banca primesc o veste ULUITOARE.

Este pentru prima oara in Romania cand o banca este obligata sa dea comisioanele inapoi pe o perioada așa de mare. Este vorba de o perioada de 10 ani. Comisariatul pentru Prote...