18.10.2018 05:23 PM

BOMBA din dosarul Anei Maria Patru! Interceptarile procurorului Onea sunt, de fapt, discuții INTRE CAMIONAGII

BOMBA din dosarul Anei Maria Patru! Interceptarile procurorului Onea sunt, de fapt, discuții INTRE CAMIONAGII

Procurorii Lucian Onea și Cerasela Raileanu de la DNA Ploiești au trimis-o in judecata pe fosta șefa a Autoritații Electorale Permanente (AEP) Ana Maria Patru be baza unor inregistrari cu discutii purtate intre doi șoferi de tir. Lumea Justiției menționeaza ca, printr-un rechizitoriu verificat de adjunctul sefului Sectiei I a DNA Danut Volintiru, in dosarul Anei Maria Patru, in loc sa existe inregistrari care sa probeze pretinsul trafic de influența,.. citeste mai mult..
Sursa: Evenimentul zilei

Tags: dosarul   anei   maria  
ACUZAȚII grave la adresa DNA PLOIEȘTI. Metoda prin care s-a reușit REȚINEREA Anei Maria PATRU
29.10.2018 09:23 AM

ACUZAȚII grave la adresa DNA PLOIEȘTI. Metoda prin care s-a reușit REȚINEREA Anei Maria PATRU

In soluționarea cazurilor, DNA Ploiești folosea declarațiile unor martori cu tripla identitate. Cu acordul lui Onea, Ana Maria Patru, fosta șefa de la AEP, a fost reținuta in baza...

HALUCINANT! Mecanismul gandit de Kovesi a DISTRUS DNA. MARTURII CRUNTE din INTERIORUL unei ANCHETE. Abuzuri TERIFIANTE
18.10.2018 06:03 PM

HALUCINANT! Mecanismul gandit de Kovesi a DISTRUS DNA. MARTURII CRUNTE din INTERIORUL unei ANCHETE. Abuzuri TERIFIANTE

Procurorii Lucian Onea și Cerasela Raileanu de la DNA Ploiești au trimis-o in judecata pe fosta șefa a Autoritații Electorale Permanente (AEP) Ana Maria Patru be baza unor inregist...

Magistratii au decis inceperea judecatii celui de-al doilea dosar de coruptie al Anei Maria Patru
27.04.2018 10:01 PM

Magistratii au decis inceperea judecatii celui de-al doilea dosar de coruptie al Anei Maria Patru

„Admite cererea de sesizare a Curtii Constitutionale Romane (art. 97 alin. (2) lit. d si art. 103 alin. (2), (3) cu referire la art. 114-115 CPP). Respinge cererile si exceptiile p...

Inspectia Judiciara verifica daca procurorii DNA Ploiesti au savarsit abateri in cazul Anei Maria Patru, fosta sefa a AEP
24.07.2017 06:41 PM

Inspectia Judiciara verifica daca procurorii DNA Ploiesti au savarsit abateri in cazul Anei Maria Patru, fosta sefa a AEP

Conform sursei citate, inspectorii judiciari vor face verificari prealabile pentru a se stabili daca exista indiciile comiterii vreunei abateri disciplinare de catre procurori de l...

Liviu Dragnea ameninta cu plangere penala dupa dezvaluirile Anei Maria Patru: Asa se fac anchetele?
17.07.2017 05:21 PM

Liviu Dragnea ameninta cu plangere penala dupa dezvaluirile Anei Maria Patru: Asa se fac anchetele?

”Aceste ciorbe reincalzite, am niste semne de intrebare. Deocamdata nu m-a chemat nimeni la DNA, dar ma astept. Doamna Patru a vorbit despre amenintari si santaj ca sa spuna ceva d...

Liviu Dragnea ameninta cu plangere penala dupa dezvaluirile Anei Maria Patru: Asa se fac anchetele?
17.07.2017 05:01 PM

Liviu Dragnea ameninta cu plangere penala dupa dezvaluirile Anei Maria Patru: Asa se fac anchetele?

”Aceste ciorbe reincalzite, am niste semne de intrebare. Deocamdata nu m-a chemat nimeni la DNA, dar ma astept. Doamna Patru a vorbit despre amenintari si santaj ca sa spuna ceva d...

Ana Maria Patru a fost arestata preventiv pentru 30 de zile
16.11.2016 07:21 PM

Ana Maria Patru a fost arestata preventiv pentru 30 de zile

Potrivit Tribunalului Prahova, magistratii au dispus arestarea preventiva pentru 30 de zile, incepand de miercuri, a Anei Maria

Ana Maria Patru, presedintele Autoritatii Electorale Permanente, urmarita penal pentru trafic de influenta si spalare de bani/ Presedintele AEP a fost retinut pentru 24 de ore