13.11.2009 06:22 PM

De ce se tem romanii in 2010: somaj in crestere, inflatie mai mare, bani mai putini

De ce se tem romanii in 2010: somaj in crestere, inflatie mai mare, bani mai putini

Somaj in crestere, preturi mai mari decat anul acesta, si inrautatirea nivelului de trai: pe scurt, asa vad romanii anul 2010, dupa un an in care situatia lor financiara s-a inrautatit considerabil. Cand vine vorba despre somaj, concluzia este clara, majoritatea respondentilor (82%) la Barometrul de Incredere a Consumatorului realizat de GfK spunand ca numarul celor fara un loc de munca va creste. De altfel, Fondul Monetar International se asteapta ca rata somajului sa atinga 10% in prima parte a anului viitor, ceea ce inseamna ca cifra.. citeste mai mult..
Sursa: Gandul

Tags: romanii   somaj  
S-a decis acum. Fara limita la contribuția pentru PENSII. Toți romanii sunt afectați
19.11.2018 01:03 PM

S-a decis acum. Fara limita la contribuția pentru PENSII. Toți romanii sunt afectați

S-a decis acum. Fara limita la contribuția pentru PENSII. Toți romanii sunt afectați Florin Busuioc a RUPT

Veste BOMBA despre PENSII: Romanii trebuie sa faca asta REPEDE! Mai au foarte PUȚIN timp!
07.11.2018 05:23 AM

Veste BOMBA despre PENSII: Romanii trebuie sa faca asta REPEDE! Mai au foarte PUȚIN timp!

Romanii mai au foarte putin timp la dispozitie pentru a-si cumpara vechime pentru pensie. Centenar. Romania trece „printr-o criza politica si culturala”. Semnalul

O TARA BOGATA din Europa isi deschide GRANIȚELE: Romanii vor putea pleca SA FACA BANI!
01.11.2018 02:23 PM

O TARA BOGATA din Europa isi deschide GRANIȚELE: Romanii vor putea pleca SA FACA BANI!

Veste buna pentru romanii care vor sa plece sa munceasca in salarii mult mai mari in Europa. GREVA care AFECTEAZA orice utilizator de

Unde este mai bine sa fii somer? Topul tarilor cu cele mai mari ajutoare de somaj!
06.09.2010 10:25 AM

Unde este mai bine sa fii somer? Topul tarilor cu cele mai mari ajutoare de somaj!

Unde este mai bine sa fii somer? Topul tarilor cu cele mai mari ajutoare de somaj! Gandul de a ramane fara loc de munca sperie pe toata lu...

Romanii mananca si beau mai putin cu 10%. Industria alimentara produce someri in pas cu restrangerea consumului. Sindicatele se asteapta la cresterea importurilor si la scumpiri
13.08.2010 07:23 PM

Romanii mananca si beau mai putin cu 10%. Industria alimentara produce someri in pas cu restrangerea consumului. Sindicatele se asteapta la cresterea importurilor si la scumpiri

Romanii mananca si beau mai putin cu 10%. Industria alimentara produce someri in pas cu restrangerea consumului. Sindicatele se asteapta la cresterea importurilor si la scumpiri //...

Romanii, vanatori de chilipiruri