18.03.2009 12:44 PM

Elena Basescu demisioneaza din PDL si candideaza ca independent la PE

Elena Basescu demisioneaza din PDL si candideaza ca independent la PE

Fiica cea mica a presedintelui Traian Basescu, Elena Basescu, a anuntat, miercuri, ca demisioneaza din PDL, urmand sa candideze ca independent la europarlamentare si sa revina in formatiunea democrat-liberala, in cazul in care va castiga alegerile. Elena Basescu a facut o declaratie de presa la sediul central al PDL, anuntand ca, dupa ce a obtinut votul Organizatiei de Tineret a PDL, si-a depus candidatura pentru un loc pe lista pentru Parlamentul European."Din acel moment, insa, s-a declansat o larga campanie de presa din care au de pierdut.. citeste mai mult..
Sursa: Mediafax

Tags: elena   basescu   demisioneaza  
Ca niciodata! Elena Basescu iși contrazice tatal PUBLIC! "Nu poate niciodata sa ne spuna..."
06.10.2018 11:43 PM

Ca niciodata! Elena Basescu iși contrazice tatal PUBLIC! "Nu poate niciodata sa ne spuna..."

Elena Basescu a fost de fiecare data de acord cu tatal sau și nu l-a contrazis niciodata public. Dar iata ca referendumul este motiv de incrancenare și in familia fostului președin...

Elena Basescu «defileaza» singura spre Parlamentul European
18.03.2009 10:40 PM

Elena Basescu «defileaza» singura spre Parlamentul European

Elena Basescu demisioneaza din PD-L pentru a salva imaginea tatalui sau, in plin an electoral, dar si a partidului din care pana mai ieri facea parte. Mezina presedintelui Basescu...

Elena Basescu demisioneaza din PDL si candideaza ca independent la PE (Video)
18.03.2009 06:30 PM

Elena Basescu demisioneaza din PDL si candideaza ca independent la PE (Video)

Fiica cea mica a presedintelui Traian Basescu, Elena Basescu, a anuntat, miercuri, intr-o conferinta de presa, ca demisioneaza din PDL, urmand sa candideze ca independent la europa...

Elena Basescu demisioneaza din PD-L si candideaza ca independent la Parlamentul European - VIDEO
18.03.2009 02:41 PM

Elena Basescu demisioneaza din PD-L si candideaza ca independent la Parlamentul European - VIDEO

Fiica presedintelui, Elena Basescu, a anuntat, astazi, intr-o declaratie de presa sustinuta la sediul partidului, ca a decis sa demisioneze din PD-L si sa-si incerce sansele ca ind...

Elena Basescu demisioneaza din PDL si candideaza ca independent la PE (Video)
18.03.2009 02:25 PM

Elena Basescu demisioneaza din PDL si candideaza ca independent la PE (Video)

Fiica cea mica a presedintelui Traian Basescu, Elena Basescu, a anuntat, miercuri, intr-o conferinta de presa, ca demisioneaza din PDL, urmand sa candideze ca independent la europa...

Elena Basescu a demisionat din PDL pentru europarlamentare
18.03.2009 12:52 PM

Elena Basescu a demisionat din PDL pentru europarlamentare

Fiica presedintelui Traian Basescu, Elena Basescu, a anuntat ca demisioneaza din PDL pentru a candida ca independent la alegerile europarlamentare din 7 iunie. Elena Basescu a

Elena Basescu a demisionat din PDL