12.04.2017 01:21 PM

EXCLUSIV Radu Craciun, BCR Pensii: Toti au negat ca se intentioneaza nationalizarea fondurilor private de pensii. Masura ar afecta sapte milioane de persoane

EXCLUSIV Radu Craciun, BCR Pensii: Toti au negat ca se intentioneaza nationalizarea fondurilor private de pensii. Masura ar afecta sapte milioane de persoane

Fondul de pensii NN si-a anuntat zilele trecute clientii ca in ultimele saptamani au existat discutii in spatiul public privind o eventuala decizie de nationalizare a fondurilor de pensii private si le recomanda sa se informeze despre contextul pietei. Informatia a fost negata de ministrul Finantelor, Viorel Stefan, iar analistii consultati de MEDIAFAX spun ca “deocamdata sunt doar speculatii”. “Toate persoanele cu care am discutat, si care ocupa functii importante, au negat.. citeste mai mult..
Sursa: Mediafax

Tags: pensii   negat   nationalizarea  
Pensii. Olguta Vasilescu a lansat ANUNTUL ANILOR pentru sistemul social din Romania. Breaking news
19.11.2018 07:23 PM

Pensii. Olguta Vasilescu a lansat ANUNTUL ANILOR pentru sistemul social din Romania. Breaking news

Astazi este o zi importanta pentru pensionari deoarece, Snatul a dezbatut, in plen, proiectul de lege al Guvernului referitor la sistemul public de pensii. Au fost inregistrate sas...

S-a decis acum. Fara limita la contribuția pentru PENSII. Toți romanii sunt afectați
19.11.2018 01:03 PM

S-a decis acum. Fara limita la contribuția pentru PENSII. Toți romanii sunt afectați

S-a decis acum. Fara limita la contribuția pentru PENSII. Toți romanii sunt afectați Florin Busuioc a RUPT

Au spus adevarul despre PENSII: Cifrele sunt INCREDIBILE!
19.11.2018 08:23 AM

Au spus adevarul despre PENSII: Cifrele sunt INCREDIBILE!

In timp ce milioane de pensionari din Romania au niște pensii de mizerie, exista cateva mii de pensionari care au pensii mai mult decat decente. Casa Nationala de Pensii Publice a...

Au spus adevarul despre PENSII! Milioane de romani sunt afectați. Nu mai ține mult!
14.11.2018 03:23 PM

Au spus adevarul despre PENSII! Milioane de romani sunt afectați. Nu mai ține mult!

Au spus adevarul despre PENSII! Milioane de romani sunt afectați. Nu mai ține mult! ȘTIRE-BOMBA. Udrea, VIZITATA de AGENȚI F.B.I. Ce au descoperit

EXCLUSIV Circul romanesc poate ajunge la Bruxelles, via ASF. De ce e important care vor fi șefii peste pensii, asigurari și Bursa
08.11.2018 05:03 PM

EXCLUSIV Circul romanesc poate ajunge la Bruxelles, via ASF. De ce e important care vor fi șefii peste pensii, asigurari și Bursa

EXCLUSIV Circul romanesc poate ajunge la Bruxelles, via ASF. De ce e important care vor fi șefii peste pensii, asigurari și Bursa IOHANNIS, atac DUR la PSD:

Cifre uluitoare despre pensii. Nimeni nu știa cați romani au incasat sumele acestea
08.11.2018 04:03 PM

Cifre uluitoare despre pensii. Nimeni nu știa cați romani au incasat sumele acestea

Pentru prima data in istoria lor, fondurile private de pensii au contabilizat cator persoane au platit pana acum sumele acumulate in conturi și cat valoreaza aceste plați.

SCANDALUL privind nationalizarea fictiva a pensiilor private. NN Pensii: SANCTIUNILE nu afecteaza situatia fondului de pensii
13.04.2017 08:01 PM

SCANDALUL privind nationalizarea fictiva a pensiilor private. NN Pensii: SANCTIUNILE nu afecteaza situatia fondului de pensii

„Consiliul de administratie al NN Pensii a avut astazi o intalnire cu reprezentantii Autoritatii de Supraveghere Financiara (ASF), ulterior careia a luat la cunostinta din media de...

Reactia NN in urma scrisorii trimise catre clienti privind nationalizarea sistemului de pensii private. Cum isi motiveaza compania decizia