17.07.2018 09:47 PM

Guvernul a schimbat legea pentru Damen. Grupul naval olandez obține controlul managerial al Șantierului Naval Mangalia

Guvernul a schimbat legea pentru Damen. Grupul naval olandez obține controlul managerial al Șantierului Naval Mangalia

Dupa ce, in luna martie, a aprobat memorandumul prin care Damen, care cumparase 51% din acțiuni de la coreeni, cesioneaza, cu titlu gratuit, 2% statului roman, guvernul a adoptat, astazi, o Ordonanța de Urgența care modifica Ordonanța privind guvernanța corporativa a intreprinderilor publice. Schimbarea privește situația companiilor la care statul roman devine, din acționar minoritar, acționar majoritar. A fost de fapt un vid legislativ in ceea ce privește guvernanța corporativa a companiilor de stat, corectat printr-un act.. citeste mai mult..
Sursa: Evenimentul zilei

Tags: guvernul   damen  
Breaking. Surprize pe lista noilor miniștri din guvernul Dancila. Tariceanu i-a luat fața lui Dragnea
19.11.2018 11:23 AM

Breaking. Surprize pe lista noilor miniștri din guvernul Dancila. Tariceanu i-a luat fața lui Dragnea

Breaking. Surprize pe lista noilor miniștri din guvernul Dancila. Tariceanu i-a luat fața lui Dragnea Acum patru ani, Klaus

Guvernul Dancila jubileaza. Au primit vestea cea mare, din America. E mai bine decat credeau
17.11.2018 02:23 PM

Guvernul Dancila jubileaza. Au primit vestea cea mare, din America. E mai bine decat credeau

Guvernul Dancila jubileaza. Au primit vestea cea mare, din America. E mai bine decat credeau Gata, Dragnea A SCAPAT ȘI DE FIREA! Bomba momentului, CONFIRMATA IN PSD.

Guvernul Dancila scoate artileria grea, dupa raportul MCV-O importanta ordonanța, pregatita de adoptare
15.11.2018 11:23 AM

Guvernul Dancila scoate artileria grea, dupa raportul MCV-O importanta ordonanța, pregatita de adoptare

Guvernul scoate artileria grea! Membrii Executivului, condus de Viorica Dancila se reunesc, joi, incepand cu ora 11.00, in ședința de Guvern. Cutremur de 6,5,

Guvernul este disperat dupa bani. Imprumuta sume uriașe la dobanzi din ce in ce mai mari
12.11.2018 03:03 PM

Guvernul este disperat dupa bani. Imprumuta sume uriașe la dobanzi din ce in ce mai mari

Guvernul este disperat dupa bani. Imprumuta sume uriașe la dobanzi din ce in ce mai mari Manevra de la Bruxelles

Romania SE PRABUȘEȘTE. Guvernul scoate bani din țara
09.11.2018 12:03 PM

Romania SE PRABUȘEȘTE. Guvernul scoate bani din țara

Romania SE PRABUȘEȘTE. Guvernul scoate bani din țara Va fi JALE in TRAFIC! Cel mai IMPORTANT TRAMVAI,

GUVERNUL discuta ORDONANȚA privind FONDUL SUVERAN. Detalii de ULTIMA ORA
09.11.2018 08:43 AM

GUVERNUL discuta ORDONANȚA privind FONDUL SUVERAN. Detalii de ULTIMA ORA

Guvernul discuta, in sedinta, de astazi, ordonanta de urgenta privind infiintarea Fondului Suveran de dezvoltare si investitii. Proiectul a obtinut toate avizele necesare. Ordo...

STUPOARE: Autostrada la care Guvernul Dancila ia in calcul sa renunțe! "Este o noua bataie de joc!"
04.11.2018 06:23 PM

STUPOARE: Autostrada la care Guvernul Dancila ia in calcul sa renunțe! "Este o noua bataie de joc!"

Laurentiu Leoreanu, vicepresedintele al PNL a afirmat, citand surse din Ministerul Transporturilor, ca Guvernul Dragnea - Dancila ia in calcul sa renunte la autostrada Iasi - Targu...

Vrei mașina? Guvernul are o veste buna pentru tine
03.11.2018 09:43 AM

Vrei mașina? Guvernul are o veste buna pentru tine

Guvernul dorește sa impulsioneze și mai mult achizițiile de mașini, iar urmatoarea masura, care ar putea fi aplicata in luna decembrie ii poate ajuta pe doritori sa ajunga mai ușor...

GUVERNUL a decis o NOUA TAXA pentru ROMANI. De CAND intra in VIGOARE