04.06.2013 06:21 PM

Guvernul reduce componenta ASF si impoziteaza salariile compensatorii cu 85%. Ponta: "E clar ca intentiile bune au fost intelese gresit de cei numiti acolo"

Guvernul reduce componenta ASF si impoziteaza salariile compensatorii cu 85%. Ponta: "E clar ca intentiile bune au fost intelese gresit de cei numiti acolo"

Intr-un comunicat transmis de Guvern la finalul sedintei este anuntat ca a fost adoptata o ordonanta de urgenta care reduce numarul de membri ai Consiliului de conducere al Autoritatii de Supraveghere Financiara de la 17 la 11, obliga Autoritatea de Supraveghere Financiara sa vireze la bugetul de stat o cota de 80% din excedentul bugetului de venituri si cheltuieli inregistrat la sfarsitul anului si, prin exceptie de la prevederile Codului Fiscal, stabileste o cota de impozit pe venit de 85% pentru veniturile reprezentand salarii/indemnizatii/sume.. citeste mai mult..
Sursa: Mediafax

Tags: guvernul  
Breaking. Surprize pe lista noilor miniștri din guvernul Dancila. Tariceanu i-a luat fața lui Dragnea
19.11.2018 11:23 AM

Breaking. Surprize pe lista noilor miniștri din guvernul Dancila. Tariceanu i-a luat fața lui Dragnea

Breaking. Surprize pe lista noilor miniștri din guvernul Dancila. Tariceanu i-a luat fața lui Dragnea Acum patru ani, Klaus

Guvernul Dancila jubileaza. Au primit vestea cea mare, din America. E mai bine decat credeau
17.11.2018 02:23 PM

Guvernul Dancila jubileaza. Au primit vestea cea mare, din America. E mai bine decat credeau

Guvernul Dancila jubileaza. Au primit vestea cea mare, din America. E mai bine decat credeau Gata, Dragnea A SCAPAT ȘI DE FIREA! Bomba momentului, CONFIRMATA IN PSD.

Guvernul Dancila scoate artileria grea, dupa raportul MCV-O importanta ordonanța, pregatita de adoptare
15.11.2018 11:23 AM

Guvernul Dancila scoate artileria grea, dupa raportul MCV-O importanta ordonanța, pregatita de adoptare

Guvernul scoate artileria grea! Membrii Executivului, condus de Viorica Dancila se reunesc, joi, incepand cu ora 11.00, in ședința de Guvern. Cutremur de 6,5,

Guvernul este disperat dupa bani. Imprumuta sume uriașe la dobanzi din ce in ce mai mari
12.11.2018 03:03 PM

Guvernul este disperat dupa bani. Imprumuta sume uriașe la dobanzi din ce in ce mai mari

Guvernul este disperat dupa bani. Imprumuta sume uriașe la dobanzi din ce in ce mai mari Manevra de la Bruxelles

Romania SE PRABUȘEȘTE. Guvernul scoate bani din țara
09.11.2018 12:03 PM

Romania SE PRABUȘEȘTE. Guvernul scoate bani din țara

Romania SE PRABUȘEȘTE. Guvernul scoate bani din țara Va fi JALE in TRAFIC! Cel mai IMPORTANT TRAMVAI,

GUVERNUL discuta ORDONANȚA privind FONDUL SUVERAN. Detalii de ULTIMA ORA
09.11.2018 08:43 AM

GUVERNUL discuta ORDONANȚA privind FONDUL SUVERAN. Detalii de ULTIMA ORA

Guvernul discuta, in sedinta, de astazi, ordonanta de urgenta privind infiintarea Fondului Suveran de dezvoltare si investitii. Proiectul a obtinut toate avizele necesare. Ordo...

STUPOARE: Autostrada la care Guvernul Dancila ia in calcul sa renunțe! "Este o noua bataie de joc!"
04.11.2018 06:23 PM

STUPOARE: Autostrada la care Guvernul Dancila ia in calcul sa renunțe! "Este o noua bataie de joc!"

Laurentiu Leoreanu, vicepresedintele al PNL a afirmat, citand surse din Ministerul Transporturilor, ca Guvernul Dragnea - Dancila ia in calcul sa renunte la autostrada Iasi - Targu...

Vrei mașina? Guvernul are o veste buna pentru tine
03.11.2018 09:43 AM

Vrei mașina? Guvernul are o veste buna pentru tine

Guvernul dorește sa impulsioneze și mai mult achizițiile de mașini, iar urmatoarea masura, care ar putea fi aplicata in luna decembrie ii poate ajuta pe doritori sa ajunga mai ușor...

GUVERNUL a decis o NOUA TAXA pentru ROMANI. De CAND intra in VIGOARE