13.02.2018 02:41 PM

Indemnizatia pentru mame ar putea scadea prin marirea CAS, pe fondul revolutiei fiscale/ Ministrul Teodorovici: Se discuta ca astfel de situatii sa fie acoperite, astfel incat oamenii sa nu piarda

Indemnizatia pentru mame ar putea scadea prin marirea CAS, pe fondul revolutiei fiscale/ Ministrul Teodorovici: Se discuta ca astfel de situatii sa fie acoperite, astfel incat oamenii sa nu piarda

”Astazi si maine la Ministerul de Finante, Ministerul Muncii, se discuta ca eventuale astfel de situatii sa fie acoperite legal, apoi si material. Nu spun care ar fi solutia. Ideea e sa identificam astfel de posibile situatii, dupa care sa vedem care e cea mai buna abordare astfel incat oamenii sa nu piarda. Conteaza interesul omului”, a declarat Eugen Teodorovici. Mamele care isi iau concediul medical pre si/sau post natal de 126 de zile platesc contributii sociale majorate de la 10,5% in 2017 la 25% in 2018, astfel ca indemnizatia lor pentru acest.. citeste mai mult..
Sursa: Mediafax

Tags: indemnizatia   mame   teodorovici  
Ce se va intampla cu ANAF de anul viitor. Anunțul facut de Teodorovici
15.11.2018 09:03 PM

Ce se va intampla cu ANAF de anul viitor. Anunțul facut de Teodorovici

Ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici, a declarat ca un pachet de masuri va fi adoptat de ANAF care prevede o colectare mai buna a TVA și a altor taxe. Cele mai BUNE

CUTREMUR fara precedent la ANAF: Anunțul facut de Teodorovici!
12.11.2018 08:23 AM

CUTREMUR fara precedent la ANAF: Anunțul facut de Teodorovici!

Teodorovici a anunțat dezastrul de la ANAF: Mii de posturi vor fi desființate. Mai mult decat atat, vor disparea și funcții de conducere. VIAȚA oamenilor sta

Eugen Teodorovici a facut anunțul! Se intampla de la 1 ianuarie
10.11.2018 03:23 PM

Eugen Teodorovici a facut anunțul! Se intampla de la 1 ianuarie

Ministerul Finanțelor Eugen Teodorovici a vorbit sambata la Antena 3 despre cand se va aplica schimbarea modului de incasare a TVA. A fost DESCOPERITA

TEODOROVICI s-a intalnit cu delegația FMI. Ce le-a spus ministrul OFICIALILOR Fondului Monetar
08.11.2018 09:43 AM

TEODOROVICI s-a intalnit cu delegația FMI. Ce le-a spus ministrul OFICIALILOR Fondului Monetar

Obiectivele Romaniei pe termen scurt sunt accederea la OECD, dobandirea statutului de piata emergenta si intrarea in zona Schengen, masuri care vor asigura dezvoltarea cat mai rapi...

BOMBA de la MIEZUL NOPȚII. TEODOROVICI a RECUNOSCUT. A fost DISCUTATA aceasta MASURA
28.10.2018 11:43 PM

BOMBA de la MIEZUL NOPȚII. TEODOROVICI a RECUNOSCUT. A fost DISCUTATA aceasta MASURA

Salariile bugetarilor nu vor fi inghețate, iar incepand de anul viitor vor fi aplicate creșterile prevazute in legea salarizarii, a declarat duminica, la Antena 3, ministrul Finanț...

Razboi total in PSD! Teodorovici DECONSPIRAT! Ce plan pusese la cale Ministrul Finanțelor (SURSE)
22.10.2018 07:03 PM

Razboi total in PSD! Teodorovici DECONSPIRAT! Ce plan pusese la cale Ministrul Finanțelor (SURSE)

Eugen Orlando Teodorovici nu renunța la visul prezidențial și continua sa investeasca mult in imaginea lui. In același timp, nu-i iarta pe cei care i-au fost rivali in trecut. Obli...

Veste proasta de la ANAF pentru toți romanii. Anunțul facut de Teodorovici
22.10.2018 10:43 AM

Veste proasta de la ANAF pentru toți romanii. Anunțul facut de Teodorovici

Ministrul Finanțelor Eugen Teodorovici a declarat ca va propune modificarea legii astfel incat termenele de prescriere sa scada de la 5 la 2 ani. Dezvaluiri INCREDIBILE din dos...

Indemnizatia pentru mame ar putea scadea prin marirea CAS, pe fondul revolutiei fiscale/ Ministrul Teodorovici: Se discuta ca astfel de situatii sa fie acoperite, astfel incat oamenii sa nu piarda