06.11.2008 05:44 PM

Milano: Imigrantii romani detin 1.500 de firme, ocupand primul loc intre cetatenii UE

Milano: Imigrantii romani detin 1.500 de firme, ocupand primul loc intre cetatenii UE

Imigrantii romani detin peste 1.500 de firme in orasul italian Milano, ocupand primul loc intre cetatenii UE la acest capitol, desi dintre straini sunt devansati de egipteni si chinezi, potrivit unui raport al Camerei regionale de Comert, citat de pagina online a agentiei APcom. Cele 17.160 de firme ale strainilor din orasul si provincia Milano (14,1 la suta din totalul companiilor din regiune) au creat peste 20.000 de locuri de munca. Imigrantii egipteni detin 4.344 de companii, chinezii 2.729, iar romanii 1.514.De altfel, numarul firmelor.. citeste mai mult..
Sursa: Mediafax

Tags: milano   imigrantii   romani  
Veste buna pentru zeci de mii de romani! Ministerul de Finanțe da bani acestor salariați
19.11.2018 09:03 PM

Veste buna pentru zeci de mii de romani! Ministerul de Finanțe da bani acestor salariați

O veste buna pentru angajații din Romania vine chiar de la Ministerul de Finanțe. Zeci de mii de romani sunt vizați. Ministrului Finanțelor Publice acorda bonificații de 5%.

EXCLUSIV Dezastru pentru romani: platesc facturile in avans sau raman fara curent și mor de frig in iarna
18.11.2018 12:03 PM

EXCLUSIV Dezastru pentru romani: platesc facturile in avans sau raman fara curent și mor de frig in iarna

EXCLUSIV Dezastru pentru romani: platesc facturile in avans sau raman fara curent și mor de frig in iarna O noua LOVITURA pentru PSD. Unde s-au dus BANII

Au anunțat! Scad TAXELE și IMPOZITELE pentru milioane de romani. Vezi daca ești pe lista
17.11.2018 01:23 PM

Au anunțat! Scad TAXELE și IMPOZITELE pentru milioane de romani. Vezi daca ești pe lista

Au anunțat! Scad TAXELE și IMPOZITELE pentru milioane de romani. Vezi daca ești pe lista Gata,

Adevarul a ieșit la iveala! Este dezastru pentru romani! Anunțul tocmai a fost facut
15.11.2018 07:03 PM

Adevarul a ieșit la iveala! Este dezastru pentru romani! Anunțul tocmai a fost facut

Mai mult de jumatate dintre romani (60%) declara ca au credite, in timp ce peste o treime (37%) sustine ca are cheltuieli lunare obligatorii identice cu venitul incasat, reiese din...

Veste buna pentru milioane de romani! Anunțul a fost facut-Acum totul este oficial
15.11.2018 02:23 PM

Veste buna pentru milioane de romani! Anunțul a fost facut-Acum totul este oficial

Veste buna pentru milioane de romani! Acum totul este oficial. Anunțul a fost facut chiar de premierul Viorica Dancila in ședința de Guvern. DEZBRACATA IN PARLAMENT. O DIVA a

Au spus adevarul despre PENSII! Milioane de romani sunt afectați. Nu mai ține mult!
14.11.2018 03:23 PM

Au spus adevarul despre PENSII! Milioane de romani sunt afectați. Nu mai ține mult!

Au spus adevarul despre PENSII! Milioane de romani sunt afectați. Nu mai ține mult! ȘTIRE-BOMBA. Udrea, VIZITATA de AGENȚI F.B.I. Ce au descoperit

Romanii au adus 12 miliarde de euro la PIB-ul Spaniei
24.11.2009 03:45 PM

Romanii au adus 12 miliarde de euro la PIB-ul Spaniei

Cei aproximativ 283.000 de romani angajati in Spania au contribuit cu 1,2% la Produsul Intern Brut al tarii, pe 2009, respectiv 12 miliarde de euro. Conform autoritatilor diplomati...

Londra va extinde, din cauza crizei, restrictiile pe piata muncii pentru romani si bulgari, ...