14.03.2019 09:03 AM

Olguța Vasilescu avertizeaza! Toți romanii care vor ieși la pensie dupa acest an vor fi afectați

Olguța Vasilescu avertizeaza! Toți romanii care vor ieși la pensie dupa acest an vor fi afectați

Noua Lege a pensiilor a fost declarata, de catre Curtea Constituționala, parțial neconstituționala. In urma acestei decizii, Lia Olguța Vasilescu a tras un.. citeste mai mult..
Sursa: Evenimentul zilei

Tags: olgua   vasilescu   pensie  
Lovitura CRUNTA pentru OLGUȚA Vasilescu: Ce este OBLIGATA sa faca de URGENȚA!
19.11.2018 09:43 PM

Lovitura CRUNTA pentru OLGUȚA Vasilescu: Ce este OBLIGATA sa faca de URGENȚA!

Prima provocare de anevergura a noului ministru al Transporturilor, Olguța Vasilescu, va fi sa rezolve de urgența conflictul de munca aparut la Metrorex și sa evite greva generala...

Anunțul facut de Lia Olguța Vasilescu. Din 2021 lucrurile nu vor mai sta la fel. Cine nu va mai avea dreptul la pensie
16.10.2018 05:03 PM

Anunțul facut de Lia Olguța Vasilescu. Din 2021 lucrurile nu vor mai sta la fel. Cine nu va mai avea dreptul la pensie

Ministrul Muncii a facut o clarificare in legatura cu sistemul de pensii și ceea ce se va intampla din 2021 in legatura cu vechime la pensie și contribuțiile datorate. MIRCEA

Basescu lanseaza BOMBA serii: „Olguța Vasilescu M-A FURAT!” Calculul care arunca totul in aer
13.10.2018 10:43 PM

Basescu lanseaza BOMBA serii: „Olguța Vasilescu M-A FURAT!” Calculul care arunca totul in aer

Traian Basescu a lansat, sambata seara, la Romania TV, acuzații dure referitor la legea pensiilor, exemplificand printr-un calcul cum „a fost furat” de ministrul Muncii, Lia Olguța...

Ce se va INTAMPLA cu PENSIILE ROMANILOR. ANUNȚ de ULTIMA ORA facut de Lia Olguța Vasilescu
10.10.2018 06:43 PM

Ce se va INTAMPLA cu PENSIILE ROMANILOR. ANUNȚ de ULTIMA ORA facut de Lia Olguța Vasilescu

Miercuri, intr-o conferința de presa, Ministrul Muncii, Lia Olguța Vasilescu, a dat asigurari ca prin noua Lege a pensiilor nicio pensie nu va scadea. Aceasta a mai explicat ca in...

Olguta Vasilescu a facut marele ANUNT! Cine are cea mai mare PENSIE din Romania
04.10.2018 11:23 AM

Olguta Vasilescu a facut marele ANUNT! Cine are cea mai mare PENSIE din Romania

Cea mai mare pensie din Romania platita de Casa de Pensii a fost dezvaluita chiar de catre ministrul Muncii, Lia Olguta

OLGUȚA Vasilescu a EXPLICAT exact: Cum ieși mai DEVREME la pensie!
25.09.2018 04:23 AM

OLGUȚA Vasilescu a EXPLICAT exact: Cum ieși mai DEVREME la pensie!

Olguța Vasilescu, ministrul Muncii și Protecției Sociale, a explicat intr-o emisiune la Antena 3 cum se poate ieși la pensie, inainte de implinirea varstei de pensionare, care este...

Veste buna de la Olguța Vasilescu: Cum puteți beneficia de PENSIE SUPLIMENTARA
10.09.2018 02:03 PM

Veste buna de la Olguța Vasilescu: Cum puteți beneficia de PENSIE SUPLIMENTARA

Cum puteți beneficia de PENSIE SUPLIMENTARA Romania, in pragul UNEI CRIZE

Lia Olguța Vasilescu, declarații de ULTIM MOMENT despre LEGEA PENSIILOR. Ce se va intampla cu PENSIILE romanilor