07.07.2018 05:45 PM

Pensiile romanilor VOR FI RECALCULATE!Ce categorii vor fi vizate? ANUNȚ DE ULTIMA ora din Parlament

Pensiile romanilor VOR FI RECALCULATE!Ce categorii vor fi vizate? ANUNȚ DE ULTIMA ora din Parlament

Deputatul PSD, Ilie Toma, a anunțat ca aproximativ 100.000 de pensionari care au lucrat in grupele I si II de munca și care s-au pensionat in perioada 1990 - 1 ianuarie 2011 vor avea pensii recalculate și vor caștiga mai mult in urma acestui proces. Recalcularea se va face incepand cu 1 octombrie 2018, in urma unui amendament votat miercuri de camera Deputaților. Principalele categorii de pensionari vizate sunt fostii angajati din minerit, siderurgie, constructii, cai ferate si alte domenii care s-au incadrat in grupele I si II.. citeste mai mult..
Sursa: Evenimentul zilei

Tags: pensiile   categorii   vizate  
Document oficial. E prapad cu SALARIILE și PENSIILE. Masurile se iau din 2019
20.10.2018 11:43 AM

Document oficial. E prapad cu SALARIILE și PENSIILE. Masurile se iau din 2019

Document oficial. E prapad cu SALARIILE și PENSIILE. Masurile se iau din 2019 Star rock, la apogeul dezaxarii. VREA BANI DIN PERVERSIUNI. Ce idee i-a putut veni!

NEAȘTEPTAT: Se schimba varsta de pensionare! Ce persoane sunt vizate
09.10.2018 10:03 AM

NEAȘTEPTAT: Se schimba varsta de pensionare! Ce persoane sunt vizate

Veste buna pentru sute de romani, se schimba din nou varsta de pensionare. Care sunt persoanele vizate? NASA a mințit? Imagini care „TRADEAZA” misiunea TOP-SECRET

Cum vor fi recalculate pensiile. Nu vor mai fi erori. Anunțul facut de Lia Olguța Vasilescu
02.10.2018 10:43 PM

Cum vor fi recalculate pensiile. Nu vor mai fi erori. Anunțul facut de Lia Olguța Vasilescu

Ministrul Muncii, Lia Olguța Vasilescu, a declarat intr-o emisiune la postul național felul in care se vor recalcula pensiile celor cinci milioane de romani și ce se va intampla da...

BREAKING NEWS: "Toate PENSIILE vor fi dublate, unele se vor TRIPLA!" Dragnea a dat toate detaliile
27.09.2018 06:03 PM

BREAKING NEWS: "Toate PENSIILE vor fi dublate, unele se vor TRIPLA!" Dragnea a dat toate detaliile

"O sa ajungem in 2021 cu unele pensii triple; oricum, toate pensiile vor fi dublate," a declarat președintele PSD, Liviu Dragnea, la o intalnire cu reprezentanții

Romanian Software lanseaza un serviciu de consultanța, prin care ajuta firmele sa acceseze subvenții pentru angajarea unor persoane din categorii speciale
13.09.2018 10:23 AM

Romanian Software lanseaza un serviciu de consultanța, prin care ajuta firmele sa acceseze subvenții pentru angajarea unor persoane din categorii speciale

Romanian Software, furnizor de soluții software de ultima generație in domeniul resurselor umane, lanseaza un serviciu de consultanța, prin care ajuta companiile care doresc sa ang...

ATENȚIE! Se schimba varsta de PENSIONARE pentru anumite categorii. Ești și tu pe lista?
06.09.2018 10:23 AM

ATENȚIE! Se schimba varsta de PENSIONARE pentru anumite categorii. Ești și tu pe lista?

ATENȚIE! Se schimba varsta de PENSIONARE pentru anumite categorii. Ești și tu pe lista? RUPTURA TOTALA intre PREȘEDINTE și PREMIER! S-a DEPAȘIT ORICE LIMITA.

Lia Olguța Vasilescu, declarații de ULTIM MOMENT despre LEGEA PENSIILOR. Ce se va intampla cu PENSIILE romanilor
10.08.2018 01:05 PM

Lia Olguța Vasilescu, declarații de ULTIM MOMENT despre LEGEA PENSIILOR. Ce se va intampla cu PENSIILE romanilor

Ministrul Muncii și Justiției Sociale, Lia-Olguța Vasilescu, a susținut vineri, la sediul Ministerului, o declarație de presa in legatura cu proiectul noii legi a pensiilor. Proiec...

Pensiile romanilor VOR FI RECALCULATE! Ce categorii vor fi vizate? ANUNȚ DE ULTIMA ora din Parlament