02.06.2013 02:41 PM

Procurorii francezi investigheaza daca banca elvetiana UBS a ajutat francezi bogati sa evite taxele

Procurorii francezi investigheaza daca banca elvetiana UBS a ajutat francezi bogati sa evite taxele

Procurorii analizeaza daca UBS a incurajat bancheri ai diviziei din Elvetia a gruplui sa convinga clienti francezi sa-si deschidaconturi bancare in Elvetia care le permiteau sa evite plata taxelor, scrie portalul MarketWatch. Potrivit legii franceze, doar companiile inregistrate.. citeste mai mult..
Sursa: Mediafax

Tags: procurorii   francezi   banca  
AMENDA usturatoare! Banca franceza care deține BRD este buna de plata
19.11.2018 11:03 PM

AMENDA usturatoare! Banca franceza care deține BRD este buna de plata

Banca franceza de investitii Societe Generale, care deține BRD in Romania, a acceptat sa plateasca o amenda usturatoare in Statele Unite ale

Romanii afectați de un nou val de inflație. Banca Naționala a Romaniei știe care va fi inflația anul viitor
13.11.2018 05:23 PM

Romanii afectați de un nou val de inflație. Banca Naționala a Romaniei știe care va fi inflația anul viitor

La sfarșitul anului 2019 Banca Naționala a Romaniei previzioneaza ca rata inflației va fi de 2,9% și de 3,1% la finele trimestrului III din 2020. Astfel, in discutiile privind...

Premiera absoluta. O banca iși inchide toate casieriile pana la finalul lui octombrie. Ce soluții ofera celor 1 milion de clienți
24.09.2018 05:43 PM

Premiera absoluta. O banca iși inchide toate casieriile pana la finalul lui octombrie. Ce soluții ofera celor 1 milion de clienți

Premiera absoluta. O banca iși inchide toate casieriile pana la finalul lui octombrie. Ce soluții ofera celor 1 milion de clienți BOMBA zilei vine din

EXCLUSIV. Bomba in sistemul financiar. Se vinde o banca mare din Romania. Cumparator-surpriza
16.09.2018 03:43 PM

EXCLUSIV. Bomba in sistemul financiar. Se vinde o banca mare din Romania. Cumparator-surpriza

EXCLUSIV. Bomba in sistemul financiar. Se vinde o banca mare din Romania. Cumparator-surpriza Ne-am RAZBUNAT pe TRAIAN, dupa aproape DOUA MILENII! Italia se REVOLTA.

O noua banca apare in Romania. Este prima de acest fel!
13.09.2018 04:43 PM

O noua banca apare in Romania. Este prima de acest fel!

O noua banca apare in Romania. Este prima de acest fel! Se naște un RAZBOI intre IOHANNIS și TOADER? Declarația

PROCURORII, lovitura pentru Liviu Dragnea: milioane de euro, SUPORTATE din bugetul Romaniei!
11.09.2018 12:03 PM

PROCURORII, lovitura pentru Liviu Dragnea: milioane de euro, SUPORTATE din bugetul Romaniei!

DNA investigheaza un dosar celebru, in care kilometrul a ajuns sa masoare 800 de metri. In acest dosar, reprezentanții Tel Drum și Liviu Dragnea sunt anchetați de procurorii antico...

Incredibil. 30.000 de oameni iau imprumut de la FMI ca sa iși salveze banca!
07.09.2018 04:43 PM

Incredibil. 30.000 de oameni iau imprumut de la FMI ca sa iși salveze banca!

Incredibil. 30.000 de oameni iau imprumut de la FMI ca sa iși salveze banca! Dancila neaga existența RAZBOIULUI dintre

Cazul Goldman Sachs trece de la civil la penal: procurorii federali ancheteaza banca
30.04.2010 02:02 PM

Cazul Goldman Sachs trece de la civil la penal: procurorii federali ancheteaza banca

Reprezentantii Goldman, cea mai puternica banca de investitii din lume, au afirmat ulterior ca conducerea institutiei nu este surprinsa de aparitia acestor informatii. "Dupa atenti...