30.10.2017 12:01 PM

S-a lansat ghidul pentru Black Friday 2017 - FOTO

S-a lansat ghidul pentru Black Friday 2017 - FOTO

Black Friday se va desfasura pe 17 noiembrie in mediul online, precizeaza asociatia intr-un comunicat. Ghidul pentru Black Friday este adresat retailerilor, dar si clientilor si cuprinde informatii pentru fiecare stadiu al procesului de cumparare, de la faza de prospectie, planificare si derulare a achizitiilor in cazul clientilor, la organizarea cataloagelor de produse, a stocurilor, platilor si livrarilor, dar si a procesului post-vanzare. ”Vorbim de cateva mii de magazine online angrenate in fenomenul Black Friday, milioane de produse cu pret.. citeste mai mult..
Sursa: Mediafax

Tags: ghidul   black   friday  
Au dat lovitura! Au reușit sa faca asta, de Black Friday! Este FARA PRECEDENT!
17.11.2018 12:23 PM

Au dat lovitura! Au reușit sa faca asta, de Black Friday! Este FARA PRECEDENT!

Au dat lovitura! Au reușit sa faca asta, de Black Friday! Este FARA PRECEDENT! MISTERUL din adancuri. SUBMARINUL argentinian DISPARUT a fost GASIT la 800 m

Au spus ADEVARUL despre BLACK FRIDAY: Toți romanii trebuie sa știe asta!
16.11.2018 12:23 PM

Au spus ADEVARUL despre BLACK FRIDAY: Toți romanii trebuie sa știe asta!

Este greu de spus cat de oneste sunt preturile practicate de comercianti in timpul promotiei Black Friday, iar consumatorii trebuie sa fie foarte atenti, a declarat, pentru AGERPRE...

BLACK FRIDAY 2018: Veste BOMBA de la EMAG!
16.11.2018 09:23 AM

BLACK FRIDAY 2018: Veste BOMBA de la EMAG!

In doar cateva ore de la deschiderea campaniei de Black Friday, site-ul emag.ro a vandut deja aproape 25.000 de televizoare. Black Friday 2018. Reduceri, oferte și

EXCLUSIV: Black Friday la eMAG: Iata primele REDUCERI. Ce telefon de top iți poți lua. STOC limitat
15.11.2018 12:03 AM

EXCLUSIV: Black Friday la eMAG: Iata primele REDUCERI. Ce telefon de top iți poți lua. STOC limitat

eMAG va da startul la Black Friday vineri, 16 octombrie, insa doar cei norocoși vor reuși sa cumpere produsele dorite avand in vedere ca stocurile sunt limitate mai ales la produse...

De ce Black Friday nu este cea mai buna perioada pentru a face achizitii
14.11.2018 10:43 PM

De ce Black Friday nu este cea mai buna perioada pentru a face achizitii

De opt ani de zile, de cand retailerii din țara noastra au adoptat sarbatoarea americana a reducerilor Black Friday, romanii așteapta cu nerabdare luna noiembrie pentru a achizițio...

Black Friday: De ce este mai bine sa platești cu cardul. Sfatul ANPC
13.11.2018 11:03 PM

Black Friday: De ce este mai bine sa platești cu cardul. Sfatul ANPC

Achiziția produselor online, fie ca se face de Black Friday sau in general, este bine sa se faca cu cardul, recomanda Autoritatea Naționala pentru Protecția

ADEVARATUL Black Friday: Televizoare cu diagonala de un metru la 500 lei
09.11.2018 06:03 PM

ADEVARATUL Black Friday: Televizoare cu diagonala de un metru la 500 lei

Black Friday a devenit de cațiva ani o sarbatoare a reducerilor si in tara noastra, insa majoritatea celor care fac achizitii in aceasta perioada marturisesc ca se asteptau ca pret...

Vrei sa profiți de Black Friday? Iata cum poți ocoli INȘELATORIILE
09.11.2018 05:03 PM

Vrei sa profiți de Black Friday? Iata cum poți ocoli INȘELATORIILE

In prag de Black Friday, Autoritatea Naționala pentru Protecția Consumatorilor prin intermediul Centrului European al Consumatorilor Romania (ECC Romania) a realizat un ghid pentru...

GHID de bune practici pentru Black Friday. Care sunt magazinele participante si cine da STARTUL!
04.11.2016 12:01 PM

GHID de bune practici pentru Black Friday. Care sunt magazinele participante si cine da STARTUL!

Black Friday a fost organizat pentru prima oara in Romania in 2011, iar 2015 a fost anul in care vanzarile online le-au depasit, pentru prima data, pe cele traditionale. Ghidul cup...