01.12.2009 12:06 AM

Studiu pentru o noua autostrada


INVESTITIE. Ministrul transporturilor, Radu Berceanu, a declarat, ieri, la Iasi, ca studiul de fezabilitate pentru autostrada Iasi-Targu Mures va fi inceput peste circa zece zile, iar autostrada ar putea fi gata pana in 2013, pe un singur fir, cu conditia sa existe suficienti bani la buget pentru acest proiect. El a spus, citat de.. citeste mai mult..
Sursa: Evenimentul zilei

Tags: autostrada  
Cine finanțeaza AUTOSTRADA Iași - Targu Mureș? Raspunsul ministrului finanțelor
09.11.2018 03:43 AM

Cine finanțeaza AUTOSTRADA Iași - Targu Mureș? Raspunsul ministrului finanțelor

Eugen Teodorovici, ministrul Finantelor, a explicat din ce fonduri poate fi realizata Autostrada Unirii, proiect votat in Parlament care ar trebui sa fluidizeze traficul dintre Ard...

STUPOARE: Autostrada la care Guvernul Dancila ia in calcul sa renunțe! "Este o noua bataie de joc!"
04.11.2018 06:23 PM

STUPOARE: Autostrada la care Guvernul Dancila ia in calcul sa renunțe! "Este o noua bataie de joc!"

Laurentiu Leoreanu, vicepresedintele al PNL a afirmat, citand surse din Ministerul Transporturilor, ca Guvernul Dragnea - Dancila ia in calcul sa renunte la autostrada Iasi - Targu...

Hei-rup la „autostrada urbana”. Guvernul vrea sa o deschida pe 1 decembrie!
03.11.2018 04:03 PM

Hei-rup la „autostrada urbana”. Guvernul vrea sa o deschida pe 1 decembrie!

Una dintre cele mai clare dovezi ale incompetenței din Ministerul Transporturilor și chiar din Guvern, așa-numita „autostrada urbana”, mai exact un tronson de doar 3,3 km din A3 Bu...

Se face o NOUA AUTOSTRADA! Anunțul facut de Viorica Dancila
02.11.2018 02:23 PM

Se face o NOUA AUTOSTRADA! Anunțul facut de Viorica Dancila

Premierul viorica Dancila a anunțat astazi ca se fac demersuri pentru viitoarea autostrada care va lega Romania de Serbia. ȘTIREA ANULUI pentru

ANUNȚ BOMBA! Cand se termina cea mai aștepata autostrada din ROMANIA