08.06.2017 08:01 AM

Veste buna pentru bucuresteni. Cea mai mare PLAJA urbana din Europa se deschide la 15 minute de Capitala

Veste buna pentru bucuresteni. Cea mai mare PLAJA urbana din Europa se deschide la 15 minute de Capitala

Cea mai mare plaja urbana din Europa se va deshide la doar 15 minute de Bucuresti pe 10 iunie. Plaja de 30.000 de metri patrati include o piscina tropicala de 720 mp si 1.500 de sezlonguri de nisip, conform paginii oficiale de Facebook a Therme.  Cel mai mare complex regional de relaxare, wellness si entertainment, Therme Bucuresti, va deschide incepand cu acest weekend, mai exact pe 10 iunie, plaja urbana ce incorporeaza o piscina cu adancimea de 1,26 m, cu o temperatura constanta de 30 de grade celsius, inconjurata de plante tropicale si palmieri. „Dupa o baie.. citeste mai mult..
Sursa: Mediafax

Tags: plaja   urbana   europa  
SE RUPE EUROPA: Planul marilor puteri care ȘOCHEAZA Uniunea Europeana!
20.11.2018 12:23 AM

SE RUPE EUROPA: Planul marilor puteri care ȘOCHEAZA Uniunea Europeana!

Dupa toate scandalurile in care au fost implicate țari europene precum Polonia sau Ungaria, care fac opinie separata in Uniunea Europeana, a venit vremea ca marile puteri europene...

Ungaria arunca Europa in aer. Orban il ascunde pe prietenului lui Putin, condamnat la inchisoare in țara lui
17.11.2018 01:03 PM

Ungaria arunca Europa in aer. Orban il ascunde pe prietenului lui Putin, condamnat la inchisoare in țara lui

Ungaria arunca Europa in aer. Orban il ascunde pe prietenului lui Putin, condamnat la inchisoare in țara lui Rasturnare DRAMATICA de situație pentru

Dacia, cota de piața in creștere in Europa. Vezi cate mașini produse la Mioveni s-au vandut anul acesta!
16.11.2018 10:23 AM

Dacia, cota de piața in creștere in Europa. Vezi cate mașini produse la Mioveni s-au vandut anul acesta!

Vanzarile de autoturisme Dacia au inregistrat in octombrie un avans de 7,8% in Europa, iar cota de piata a producatorului de automobile a urcat la 3,4%, de la 2,9% in perioada simi...

La București mai rau decat in toata Europa. CLASAMENT NEDORIT
13.11.2018 06:43 AM

La București mai rau decat in toata Europa. CLASAMENT NEDORIT

Un clasament mondial arata cat de grava este situația traficului din capitala Romaniei, Bucureștiul ocupand primul loc in Europa și al treilea din lume in aceasta privința.

Hei-rup la „autostrada urbana”. Guvernul vrea sa o deschida pe 1 decembrie!
03.11.2018 04:03 PM

Hei-rup la „autostrada urbana”. Guvernul vrea sa o deschida pe 1 decembrie!

Una dintre cele mai clare dovezi ale incompetenței din Ministerul Transporturilor și chiar din Guvern, așa-numita „autostrada urbana”, mai exact un tronson de doar 3,3 km din A3 Bu...

O TARA BOGATA din Europa isi deschide GRANIȚELE: Romanii vor putea pleca SA FACA BANI!
01.11.2018 02:23 PM

O TARA BOGATA din Europa isi deschide GRANIȚELE: Romanii vor putea pleca SA FACA BANI!

Veste buna pentru romanii care vor sa plece sa munceasca in salarii mult mai mari in Europa. GREVA care AFECTEAZA orice utilizator de

O SUPERPUTERE din UE sfideaza Europa: A anunțat ca SE RETRAGE!
31.10.2018 01:43 PM

O SUPERPUTERE din UE sfideaza Europa: A anunțat ca SE RETRAGE!

Uniunea Europeana are probleme cu tot mai multe țari din Europa. Dupa Ungaria și Polonia, a venit randul Austriei, care a facut astazi un anunț

E razboi pe fața! Austria ȘOCHEAZA Europa! Romania e la mijloc
30.10.2018 10:23 AM

E razboi pe fața! Austria ȘOCHEAZA Europa! Romania e la mijloc

Austria șocheaza toata Europa printr-o decizie luata de curand și care a fost aspru criticata chiar de catre Comisia Europeana. Romania este prinsa și ea la mijloc, iar ministrul m...

Romania BAGA SPAIMA in Europa: "Tara lui Dracula VAMPIRIZEAZA piata europeana"